ALWOOD PÓŁNOC

Szanowni Państwo

 

Firma nasza zajmuje się produkcją frontów meblowych na indywidualne zamówienie. Podstawowym surowcem jest profil aluminiowy, który poddajemy obróbce frezowania i okuwania w najlepsze materiały takie jak szkło, szyba, lacobel oraz inne. Przygotowane fronty są zabezpieczane i dostarczane do klienta. Wykonujemy również fronty w okleinach modyfikowanych i naturalnych. W stałym asortymencie znajdziecie Państwo profile aluminiowe, ramiaki, gotowe fronty, listwy, uszczelki oraz inne systemy do frontów i drzwi przesuwanych.

Nowoczesny Polski aluminiowy system do drzwi przesuwnych marki Alwood charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością produktu. Dzięki tłoczeniu i anodowaniu sytemu Alwood w Polskich fabrykach systemy spełniają standardy najwyższej jakości. Kontrola odbywa się na każdym etapie jego wytwarzania. Od momentu tłoczenia profili, procesu anodowania, magazynowania i wydania towaru klientowi. W przypadku wychwycenia problemu na którym z etapów powstawania systemu można bardzo szybko zareagować tak żeby klient otrzymał produkt najwyższej jakoœci. Kolejną zaletą marki Alwood jest zapewnienie terminowoœci dostaw. Wszystkie wyprodukowane elementy aluminiowego systemu jak również akcesoria do systemu magazynowane są w jednym miejscu w firmie YAWAL, która posada nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Stąd odbywa się dystrybucja na cały kraj. Pod marką Alwood produkowane są dwa aluminiowe systemy do drzwi przesuwnych.

Uniwersalny ALU-18 oparty na prostym rozwiązaniu do budowy drzwi przesuwnych przeznaczonych do wypełnień o gruboœci 18 mm.

Drugi system ALU 10 przeznaczony jest do budowy drzwi przesuwnych do wypełnień o gruboœci 10 mm.

Udogodnieniem dla wykonawców szaf pracujących na systemie Alu 18 i Alu 10 jest wykorzystanie tego samego toru dolnego i górnego dla obu systemów. Dzięki temu rozwiązaniu pracując raz na jednym raz na drugim systemie nie ma dodatkowych kosztów zakupu torów.

Profile anodowane systemów ALWOOD posiadają powłokę anodowaną o gruboœci powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALIANOD, co zapewnia im odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotnoœci otoczenia, pod warunkiem zastosowania wodoodpornych wypełnień i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej. Szczególnie kładąc nacisk na jakoœć na najwyższym poziomie przyjęta została tolerancja dotycząca precyzyjnego wyciskania profili Alwood zgodnego z normą europejską (EN-PN 12020-2.).

ZAKRES USŁUG

PROFILE MEBLOWE, PRZEMYSŁOWE i  BUDOWLANE

Firma nasza zajmuje się sprzedażą hurtową oraz detaliczną wszelkiego rodzaju profili aluminiowych do zastosowań  przemysłowych, wykończeniowych i budowlanych.

SZLIFOWANIE, OBRÓBKA SZKŁA

Nasza firma świadczy uslugi szlifowania i obróbki szkła, lustra, lacobel i lacomat i wszelkiero rodzaju wypełnień szklanych. Posiadany przez naszą firmę park maszynowy zapewni doskonałej jakości obróbkę elementów ze szkła.

ALUMINIOWE FRONTY MEBLOWE

Na zamówienie wykonujemy wyspokiej jakości fronty meblowe w dowolnej kolorystyce i konfiguracji. Do wierceń używamy specjalnych maszyn CNC co gwarantuje wysoką jakość produktu.

FREZOWANIE CNC

Posiadamy nowoczesne maszyny CNC do obróbki aluminum. Dzieki temu nasze fronty wykonane są z niezwykła precyzją i powtarzalnością.

ASORTYMENT

ALUMINIOWE PROFILE STANDARDOWE

Aluminiowe profile standardowe stosuje się jako materiał do budowy konstrukcji lub produkcji detali. Ze względu na swoje bardzo dobre właściwości mechaniczne, aluminium znalazło szereg zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Aluminium w połączeniu z odpowiednimi pierwiastkami tworzy stopy o wysokiej wytrzymałości w stosunku do czystego aluminium. Stanowi ono materiał, który można bardzo łatwo przerabiać w procesach obróbki plastycznej i odlewania. Konstrukcje do których użyte zostało aluminium cechuje lekkość co znacznie ułatwia ich montaż oraz transport. Aluminium posiada naturalną powłokę antykorozyjną co stanowi ochronę przed wpływem środowiska naturalnego. Warto również zaznaczyć, że aluminium jako surowiec poddaje się w 100% recyklingowi.

KATALOG PROFILI STANDARDOWYCH 2013 - (.pdf - 515 kb) - pobierz

BALUSTRADY I BARIERKI ALUMINIOWE

BA 50 to system profili aluminiowych i akcesoriów do produkcji balustrad i barierek.

Cechuje go przede wszystkim łatwość prefabrykacji i montażu. W przeciwieństwie do innych obecnych na rynku produktów tego typu wszystkie połączenia między elementami odbywają się za pomocą nitów i wkrętów. Wpływa to wydatnie na szybkość montażu, pozwala też w razie potrzeby zdemontować całą konstrukcje bez jej niszczenia. Kolejną cechą charakterystyczną systemu jest jego wszechstronność. Szeroka gama profili na słupki i poręcze oraz akcesoria pozwala realizować załamania i zakręty konstrukcji bez konieczności dorabiania nietypowych elementów. Produkcja i montaż nie wymagają posiadania specjalistycznego sprzętu, wystarczy najprostsza piła, wiertarka i nitownica. Najważniejszym elementem wyróżniającym ten wyrób w stosunku do innych obecnych na rynku jest materiał wyjściowy - aluminium. Profil aluminiowy jest stosunkowo lekki ale równocześnie wytrzymały. Pozwala łatwo i dokładnie obrabiać się. Można go też malować proszkowo na kilkaset kolorów dostępnych w palecie RAL i nie tylko. Oprócz tego profile aluminiowe można anodować uzyskując np. barwę i strukturę stali nierdzewnej.

 

KATALOG BA 50 maj 2012 - (.pdf - 1,89 Mb) - pobierz

ULOTKA BA50 - pobierz

Rekomendacja techniczna ITB System BA 50 - (.pdf - 6,37 Mb) - pobierz

Raport z badań System BA 50 - (.pdf - 101 kb) - pobierz

AKCESORIA BARIEREK I BALUSTRAD

PARAPETY ALUMINIOWE SOFTLINE

Parapety Softline - lekkie i eleganckie wykończenie okien. Zaokrąglony kształt zapewnia optymalny odpływ wody poza płaszczyznę elewacji i uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń. Stopy aluminium z którego wykonane są parapety pozwalają na stosowanie różnych struktur, kolorów i efektów malowania np. odwzorowanie wyglądu drewna. Dzięki takim możliwością kolorystycznym wygląd elementu można dopasować do elewacji budynku, okna, otoczenia i indywidualnego charakteru stylu architektury. Duża gama szerokości umożliwia indywidualny, dedykowany dobór. Dopełnieniem kompleksowości rozwiązania jest kształt części mocującej oraz elementy zakończenia, zaślepki. Kształt elementu mocującego dostosowany jest do każdego rodzaju okna, wykonanego z tworzywa, drewna i aluminium, nie zasłania otworów odprowadzających wodę i nie integruje w konstrukcję. Zakończenia parapetów są dostosowane do estetycznych wymogów odbiorcy. Można stosować uniwersalne wykonane z tworzywa sztucznego elementy lub dedykowane, o indywidualnych charakterze aluminiowe zakończenia w kolorze parapetu.

Charakterystyka i zalety:

 

• nowoczesne wzornictwo,

• trwałość koloru, brak konserwacji, łatwość czyszczenia,

• duża trwałość, brak korozji atmosferycznej,

• szeroki wybór kolorystyki – paleta RAL, kolory strukturalne, anodowanie,

• szeroki wybór kolorów drewnopodobnych, paleta efektów drewna na stronie www.alwood.pl,

• wszystkie oferowane parapety pokryte są folią polietylenową zabezpieczającą powierzchnię dekoracyjną przed uszkodzeniem,

• końcówki z tworzywa sztucznego,

• końcówki z prefabrykowanego aluminium.

 

 

Charakterystyka techniczna:

 

• grubość parapetu: od 1 do 1,8 mm,

• długość (min - max): 1000 mm - 6000 mm,

• standardowe szerokości (mm): 150, 175, 200, 225, 250 (dla parapetów tłoczonych), 300, 325, 350 (dla parapetów giętych),

• zakończenia parapetów: tworzywo sztuczne/aluminiowe w kolorze dowolnym RAL.

 

Parapety tłoczone aluminiowe

 

Produkcja parapetów aluminiowych Softline odbywa się na prasie o nacisku 1800 ton. Parapety produkowane są z wysokiej jakości stopu: PN-EN 6060; 6005; 1070; 6106 przy zachowaniu wytycznych norm PN-EN 12020-2, 755-1,-2,-9, 515573-3 dla kształtowników wyciskanych.

 

Długość standardowa parapetów do 6 metrów. Szerokości standardowe parapetów: 150mm, 175mm, 200mm, 225mm. Oferujemy również długości niestandardowe w zależności od specyfikacji klienta od 2m do 7m. Na zamówienie klienta możemy zaoferować parapety o szerokości 125mm i 150mm.

 

Parapety lakierujemy proszkowo w pełnej palecie RAL, anodujemy oraz lakierujemy na kolory drewnopodobne.

 

Zakończenia aluminiowe parapetów

 

Produkcja zakończeń parapetów odbywa się dokładnie tak jak produkcja parapetów zachowując wszystkie wymagane normy. Długość zakończenia 350 mm. Zakończenia lakierujemy proszkowo w pełnej palecie RAL.

 

Parapety gięte z blachy aluminiowej

 

Parapety gięte są z arkuszy blachy aluminiowej (Al99,5 stop wg ENAW1050 H24). Wymiary arkusza blachy aluminiowej 1500x6000x1mm.  Szerokości standardowe parapetów: 250mm, 275mm, 300mm, 325mm, 350mm. Na życzenie wykonujemy parapety w dowolnych szerokościach. Długość parapetów do 6m.

 

Parapety lakierujemy proszkowo w pełnej palecie RAL, anodujemy oraz lakierujemy na kolory drewnopodobne.

 

Zakończenia tworzywowe parapetów

 

Produkcja zakończeń odbywa się za pomocą wtłaczania stopionego tworzywa PCV  do formy wtryskowej w której zastyga. Szerokość zakończenia 350mm. Zaślepki dostępne są w pełnej palecie RAL.

 

Lakierowanie

 

Firma Yawal posiada licencję Qualicoat nr 1502 na wykonywanie pokryć z farb proszkowych. Zakład jest pod nadzorem audytorów Qualicoat posiadając licencję jest zobowiązany do stosowania technologii wynikającej z zaleceń Technologii Qualicoat i norm unii europejskiej. Proces malowania składa się z następujących operacji:

•Obróbki chemicznej mającej na celu odtłuszczenie profili, usunięcie warstw tlenku oraz wytworzenie konwersyjnej powłoki z kąpieli zawierającej chrom lub bezchromowych na bazie cyrkonu i tytanu. Kolejność operacji na przykładzie linii z zastosowaniem chromu zółtego +6  wygląda następująco:

 

 

a)      Alkaliczne mycie, odtłuszczanie i wytrawianie w kąpieli o temp. 60ºC

 

b)      Płukanie wstępne po operacji mycia, odtłuszczania i wytrawiania

 

c)       Płukanie końcowe po operacji mycia, odtłuszczania i wytrawiania

 

d)      Trawienie kwaśne

 

e)      Płukanie wstępne po operacji trawienia

 

f)       Płukanie końcowe po operacji trawienia

 

g)      Chromianowanie w roztworze chromu +6

 

h)      Płukanie wstępne po operacji chromianowania

 

i)        Płukanie końcowe po operacji chromianowania

 

j)        Płukanie ostateczne w wodzie zdemineralizowanej  o przewodności poniżej -10µS

 

k)      Suszenie w temperaturze 85ºC

 

• Napylanie farb proszkowych metodą elektrostatyczną na kabinach automatycznych z zastosowaniem  proszków  renomowanych firm z grupy farb poliestrowych jakości fasadowej IGP, Tiger, Pulvertechnik. Grubość powłoki stosowana w budownictwie 60µm.

 

• Polimeryzacja wypalanie farb proszkowych zgodnie z zaleceniami producentów proszków w temp. 180ºC przez 10-15min

 

• Kontrola jakości

 

• Pakowanie

 

• Wysyłka

Lakierowanie drewnopodobne

 

W przypadku wzorów drewna na profilach aluminiowych stosowana jest technika wytwarzania powłok firmy Decoral System.  Proces składa się z dwóch części:

 

• Malowanie profili w sposób identyczny jak przy wytwarzaniu standardowych proszkowych powłok lakierniczych (jak wyżej)

• Wykorzystanie zjawisk sublimacji i dyfuzji gazów w warstwie wcześniej nałożonej powłoki proszkowej

 

Na specjalnych foliach atramentami organicznymi naniesione są wzory różnych gatunków drewna. Z folii formuje się rękawy w które wprowadzany jest profil. Końce rękawa mocuje się w zaworach odsysających powietrze i wytwarzających „próżnię”. Po dokładnym rozłożeniu folii na pow. dekoracyjnej profile z ramami wprowadzane są do pieca cały czas w „próżni” i wygrzewane w temp. do 250ºC przez czas ustalony poprzez układ namiarowy pieca, a zależny od ciężaru jednostkowego profili. Po wyjściu z pieca folia jest usuwana, a profil posiada powierzchnię dekoracyjną.

 

 

Oferowane kolory

Kolor aluminium

Kolor biały

Kolor brązowy

Kolor zielony

Kolor złoty dąb - DS. 739+2301 - RAL 8003

Kolor mahoń - DS. 742+1704 - RAL 8015

Kolor orzech - DS. 775+2301 - RAL 8028

Kolor sosna - DS. 716+1501 - RAL 1011

Kolor sosna z sękami - DS. 716+2103 - RAL 1011

Kolor wiśnia bez sęków - DS. 733+1402 - RAL 8024

Kolor wiśnia - DS. 733+1401 - RAL 8024

Anodowanie

 

Firma Yawal posiada licencję Qualanod nr 1802 na wykonywanie pokryć anodowych. Zakład jest pod nadzorem audytorów Qualanod posiadając licencję jest zobowiązany do stosowania technologii wynikającej z zaleceń.

 

Technologii Qualanod i norm Unii Europejskiej. Proces anodowania dla powłoki srebrnej C0 składa się z następujących operacji:

 

 • Alkaliczne mycie i odtłuszczanie,
 • Alkaliczne trawienie E6,
 • Płukanie w płuczce odzyskowej,
 • Dwukrotne płukanie w wodzie,
 • Kwaśne rozjaśnianie (dekapowanie),
 • Płukanie do 5 wanien operacyjnych,
 • Płukanie w wodzie zdemineralizowanej,
 • Uszczelnianie powłoki na gorąco,

 

 

 

Inne kolory wymagają barwienia w solach cyny (roztwory związku cyny) i w stosunku do opisywanego powyżej anodowania na kolor C0 proces różni się tym, że po wytworzeniu warstwy anodowej w kwasie siarkowym i 3 operacjach płukania materiał zanurzany jest w wannie do elektrobarwienia z roztworami cyny z udziałem prądu elektrycznego i tam poprzez sterowanie parametrami procesu (prądami, stężeniami). Po zakończeniu procesu barwienia dalsze operacje są identyczne jak w standardowym procesie.

 

 • Anodowanie w roztworze H2SO4 – kwasu siarkowego 14% przez czas niezbędny do otrzymania określonej grubości powłok. Grubość powłoki stosowana w budownictwie 20µm,

• Ulotka Parapety aluminiowe Softline - (.pdf - 3,31 Mb) - pobierz

• Oferta Parapety aluminiowe Softline - (.pdf - 1,03 Mb) - pobierz

SYSTEMY DRZWI PRZESUWNYCH

Nowoczesny Polski aluminiowy system do drzwi przesuwnych marki Alwood charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością produktu. Dzięki tłoczeniu i anodowaniu sytemu Alwood w Polskich fabrykach systemy spełniają standardy najwyższej jakości. Kontrola odbywa się na każdym etapie jego wytwarzania. Od momentu tłoczenia profili, procesu anodowania, magazynowania i wydania towaru klientowi. W przypadku wychwycenia problemu na którymś z etapów powstawania systemu można bardzo szybko zareagować tak żeby klient otrzymał produkt najwyższej jakości. Kolejną zaletą marki Alwood jest zapewnienie terminowości dostaw. Wszystkie wyprodukowane elementy aluminiowego systemu jak również akcesoria do systemu magazynowane są w jednym miejscu w firmie YAWAL, która posada nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Stąd odbywa się dystrybucja na cały kraj. Pod marką Alwood produkowane są dwa aluminiowe systemy do drzwi przesuwnych.

 

Uniwersalny ALU-18 oparty na prostym rozwiązaniu do budowy drzwi przesuwnych przeznaczonych do wypełnień o grubości 18 mm.

 

Drugi system ALU 10 przeznaczony jest do budowy drzwi przesuwnych do wypełnień o grubości 10 mm.

 

Udogodnieniem dla wykonawców szaf pracujących na systemie Alu 18 i Alu 10 jest wykorzystanie tego samego toru dolnego i górnego dla obu systemów. Dzięki temu rozwiązaniu pracując raz na jednym raz na drugim systemie nie ma dodatkowych kosztów zakupu torów.

 

Profile anodowane systemów ALWOOD posiadają powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALIANOD, co zapewnia im odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia, pod warunkiem zastosowania wodoodpornych wypełnień i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej. Szczególnie kładąc nacisk na jakość na najwyższym poziomie przyjęta została tolerancja dotycząca precyzyjnego wyciskania profili Alwood zgodnego z normą europejską (EN-PN 12020-2.).

SYSTEM ALU 10

System ALU 10 przeznaczony jest do budowy drzwi przesuwnych do wypełnień płytą o grubości 10mm, szkłem kolorowym i lustrem 4mm oraz szybą bezpieczną 2.2.1 mm. W tym systemie dostępne są cztery funkcjonalne rączki. Do łączeń poziomych drzwi stosowana jest listwa pozioma H. Jeżeli nie są stosowane podziały drzwi, system Alu-10 oferuje tańsze rozwiązane – naklejaną listwę ozdobną. W torze dolnym dodatkowo dostępna jest listwa maskująca otwory montażowe. Wszystkie aluminiowe elementy systemu ALU-10 posiadają powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALANOD, co zapewnia odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia, pod warunkiem zastosowania wodoodpornych wypełnień i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej. Szczególnie kładąc nacisk na jakość na najwyższym poziomie przyjęta została tolerancja dotycząca precyzyjnego wyciskania profili Alwood zgodnego z normą europejską (EN-PN 12020-2.).

 • Broszura Polskie Aluminiowe SystemyProfili Meblowych - pobierz
 • KATALOG ALU 10 na rok 2013 - (.pdf - 704 kb) - pobierz
 • Aluminiowy system do drzwi przesuwnych Alu 10 - 0,6 Mb (pobierz)
 • Elementy systemu Alu 10 do budowy drzwi - pobierz
 • Obliczenia systemowe Alu 10 - pobierz

Dostępne długości:

 

 • Profil pionowy rączka Luna - 2,7 m i 5,4 m
 • Profil pionowy rączka Wave- 2,7 m i 5,4 m
 • Profil pionowy rączka Synfor- 2,7 m i 5,4 m
 • Profil pionowy rączka Calipso - 2,7m i 5,4 m
 • Profil łączący H- 3m
 • Profil poziomy górny-3m
 • Profil poziomy dolny- 3m
 • Tor górny-5,4 m
 • Tor dolny- 5,4 m

Rączka Luna

Rączka Synfor

Rączka Wave

Rączka Calipso

Rączka Luna

 

Klasyczna aluminiowa rączka Luna zaprojektowana została w taki sposób żeby swoim kształtem spełniała zarówno funkcje uniwersalności i nadawała powiew delikatności. Jest to jeden z najbardziej popularnych profili cieszących się największym zainteresowaniem wśród klientów. Luna stosowana jest w systemie aluminiowym do drzwi przesuwnych przeznaczonych do wypełnień płytą o grubości 10mm, szkłem kolorowym i lustrem 4mm oraz szybą bezpieczną 2.2.1 mm. Rączka Luna dostępna jest w dwóch wymiarach 5,4 metra, 2,7 metra i czterech kolorach: anody naturalnej( srebrna), szampana, koniaku i złota.

 

Luna posiada powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALIANOD, co zapewnia odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia, pod warunkiem zastosowania wodoodpornych wypełnień i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej.

 

 

Rączka Synfor

 

Aluminiowa Rączka Synfor spełnia dwie funkcje. Może być wykorzystywana w drzwiach przesuwnych w tradycyjnych szafach jak również może być stosowana do drzwi przejściowych. Ta dwustronna rączka zaprojektowana została dla najbardziej wymagających klientów chcących dopasować kolor rączki do koloru mebli. Synfor dzięki specjalnemu kanałowi umożliwia wsunięcie taśmy PCV o grubości 1mm w dowolnym kolorze. Sama rączka dostępna jest w czterech kolorach: anody naturalnej (srebrna), szampana, koniaku i złota. Synfor stosowany jest w systemie aluminiowym do drzwi przesuwnych przeznaczonych do wypełnień płytą 10mm, szkłem kolorowym i lustrem 4mm oraz szybą bezpieczną 2.2.1 mm. Rączka Synfor dostępna jest w dwóch wymiarach 5,4 metra i 2,7 metra. Posiada powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALIANOD, dzięki temu zapewnia odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej.

 

 

Rączka Wave

 

Aluminiowy profil pionowy Wave to zestawienie nowoczesności z funkcjonalnością. Dzięki zastosowaniu szerokiej rączki łatwo jest za nią chwycić i lekko przesunąć skrzydło drzwi, delikatne uwypuklenie nadaje profilowi nowoczesność i lekkość. Wave stosowany jest w systemie aluminiowym do drzwi przesuwnych przeznaczonych do wypełnień płytą 10mm, szkłem kolorowym i lustrem 4mm oraz szybą bezpieczną 2.2.1 mm. Rączka Wave dostępna jest w dwóch wymiarach 5,4 metra i 2,7 metra. Dzięki dostępności w dwóch wymiarach krótkim 2,7 metra i długim 5,4 metra doskonale pozwala dopasować drzwi do różnych wymiarów wysokości pomieszczeń. Do wyboru mamy cztery kolory anody: naturalny (srebrny), szampan, koniak, złoto. Dzięki powłoce anodowanej o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALIANOD, zapewnia odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej.

 

 

Rączka Calipso

 

Aluminiowy profil pionowy Calipso powstał z myślą o najbardziej wymagających klientach. Stanowi on połączenie elegancji i funkcjonalności.

Rączka Calipso zaprojektowana została w taki sposób, aby spełniając wszystkie wymagania użytkowe nadawała jednocześnie niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Calipso stosowana jest w systemie aluminiowym do drzwi przesuwnych przeznaczonych do wypełnień płytą 10 mm, szkłem kolorowym i lustrem 4 mm oraz szybą bezpieczną 2.2.1 mm.

Rączka Calipso dostępna jest w dwóch wymiarach 5,4 metra i 2,7 metra. Posiada powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALIANOD, dzięki temu zapewnia odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej.

SYSTEM ALU 18

Polski aluminiowy system marki Alwood Alu-18 jest uniwersalnym rozwiązaniem do budowy drzwi przesuwnych przeznaczonych do wypełnień o grubości 18 mm. Zaletą klasycznego systemu Alu-18 jest łatwość składania drzwi jak również duża trwałość produktu. Profile anodowane systemów ALWOOD posiadają powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALIANOD, co zapewnia im odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia, pod warunkiem zastosowania wodoodpornych wypełnień i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej. Szczególnie kładąc nacisk na jakość na najwyższym poziomie przyjęta została tolerancja dotycząca precyzyjnego wyciskania profili Alwood zgodnego z normą europejską (EN-PN 12020-2.).

 

Projektując rączki szczególną uwagę położono na ich kształt. Zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i nowoczesności. Dodatkową zaletą wykończenia skrzydła drzwi w systemie jest możliwość zastosowania kątownika lub maskownicy C. Do łączeń zastosowano profil H, który nadaje estetyczności i elegancji wyglądu drzwi.

 • Broszura Polskie Aluminiowe Systemy Profili Meblowych  - pobierz
 • KATALOG ALU 18 na rok 2013 - (.pdf - 578 kb) - pobierz
 • Aluminiowy system do drzwi przesuwnych Alu 18 - 0,6 Mb - pobierz
 • Elementy systemu Alu 18 Classic do budowy drzwi - pobierz
 • Elementy systemu Alu 18 Elegance do budowy drzwi - pobierz
 • Obliczenia systemowe Alu 18 - pobierz

Dostępne długości:

 

 • Profil pionowy rączka classic- 2,7 m
 • Profil pionowy rączka elegance- 2,7 m
 • Profil pionowy rączka hera - 2,7 m
 • Kątownik -3 m
 • Maskownica C- 3m
 • Profil łączący H- 3m
 • Tor górny-5,4 m
 • Tor dolny- 5,4 m

Klasyczna rączka zaprojektowana została z myślą o funkcjonalności i uniwersalności w użytkowaniu. Prosta rączka dzięki głębokiemu załamaniu w kształcie litery U pozwala na łatwe przesuwanie drzwi.

Elegancka i nowoczesna rączka swoim kształtem nadaje powiew lekkości. Została zaprojektowana tak żeby użytkownik miał pełen komfort w przesuwaniu drzwi. Kształ rączki elegance z jednej strony zaokrąglony, z drugiej wyoblony pozwala na chwytanie rączki z obu stron i delikatne przesuwanie drzwi.

SYSTEM STRONG

Drzwi przejściowe, rozwiązanie popularne we współczesnej architekturze wnętrz, z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne drzwi. Ich zaletą jest możliwość prostej i szybkiej zmiany charakteru pomieszczenia – poprzez jego podział lub otwarcie. W ten sposób możemy kształtować i tworzyć dopasowaną do naszych wymagań przestrzeń. Drzwi przejściowe dobrze sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w obiektach biurowych.

 

Konstrukcje systemu Alwood STRONG bardzo efektownie komponują się ze szkłem, umożliwiając stworzenie drzwi charakteryzujących się niepowtarzalnym designem. Wypełnienie może być wykonane zgodnie z wymaganiami odbiorców, tworząc np. przeszkloną ścianę, nadającą wnętrzu lekkość i przestronność. Ciekawe efekty wizualne z pewnością przyniesie zastosowanie drzwi z drewnianymi elementami, dzięki czemu wykreujemy pomieszczenie o nieco bardziej tradycyjnym charakterze.

Przy wyborze drzwi przejściowych należy zwrócić uwagę na jakość wykończenia, która ma znaczący wpływ na estetykę i trwałość całej konstrukcji. W przypadku systemów wykorzystujących aluminium, wyznacznikiem jakości jest produkcja zgodna z wymaganiami certyfikatu QUALANOD, który posiadają profile systemów Alwood. Przekłada się to na wysoką odporność antykorozyjną profili i na zachowanie szlachetnego blasku aluminium przez długi czas.

Drzwi przejściowe, wykorzystujące różnorodne materiały: szkło, drewno, metal oraz ich połączenia, to ważny element zabudowy wnętrz i doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących atrakcyjny design i funkcjonalność. Szeroki asortyment dostępnych akcesoriów, wypełnień i kolorów wykończenia umożliwia stworzenie konstrukcji, która będzie stanowić prawdziwą ozdobę naszego pomieszczenia.

Dostępne długości:

 

 • Tor górny STRONG – 2 m
 • Maskownica – 2 m

BROSZURA POLSKIE ALUMINIOWE SYSTEMY PROFILI MEBLOWYCH - pobierz

KATALOG STRONG -pobierz

FORMULARZ ZAMÓWIENIA SYSTEM STRONG - pobierz

Elementy systemu STRONG do budowy drzwi - pobierz

ELEMENTY SYSTEMU STRONG

SYSTEM EASY

System EASY marki Alwood to idealne rozwiązanie służące do budowy szaf, pawlaczy i zabudowy wnęk. W skład systemu wchodzi ekonomiczny tor EASY oraz zestaw wózków zapewniających płynny i cichy przesuw. Współpracuje on z innym systemem marki Alwood – Alu 18 – wykorzystuje dostępne w tym systemie rączki: Classic, Elegance i Hera. System EASY przeznaczony jest do wypełnienia z płyty lub drewna o grubości 18 mm. Cechuje go niezawodność i niska cena. Wszystkie aluminiowe elementy systemu EASY posiadają powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALANOD, co zapewnia odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia, pod warunkiem zastosowania wodoodpornych wypełnień i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej. Szczególnie kładąc nacisk na jakość na najwyższym poziomie przyjęta została tolerancja dotycząca precyzyjnego wyciskania profili Alwood zgodnego z normą europejską (EN-PN 12020-2.)

 

System EASY można nabyć w zestawach zawierających rączkę aluminiową Classic oraz tory w następujących długościach: 1,25 m, 1,65 m, 2,5 m, 3,35 m.

 

Dostępne długości:

 

 • Tor EASY – 3,0 m
 • Profil pionowy rączka classic – 2,7 m
 • Profil pionowy rączka elegance – 2,7 m
 • Profil pionowy rączka hera - 2,7 m
 • Kątownik L-18 – 3,0 m

BROSZURA POLSKIE ALUMINIOWE SYSTEMY PROFILI MEBLOWYCH - pobierz

KATALOG EASY - pobierz

FORMULARZ ZAMÓWIENIA SYSTEM EASY - pobierz

Elementy systemu EASY do budowy drzwi - pobierz

 

ELEMENTY SYSTEMU EASY

RAMKI ALUMINIOWE DO FRONTÓW MEBLOWYCH

Oferta marki Alwood została poszerzona o system ramek aluminiowych służących do budowy frontów meblowych. System ten doskonale sprawdza się przy budowie drzwiczek szafek kuchennych, szafek łazienkowych, drzwiczek szafek biurowych, frontów szuflad, klap oraz drzwi przesuwnych.

 

Dzięki połączeniu aluminium ze szkłem, plexi lub laminatami meble nabierają niepowtarzalnego charakteru nie tracąc przy tym nic na swojej funkcjonalności. Aluminiowa ramka nadaje frontom meblowym nowoczesny i funkcjonalny wygląd gwarantując duża odporność na zarysowania i inne uszkodzenia.

 

Profile aluminiowe marki Alwood są malowane proszkowo i na specjalne zamówienie mogą być pokryte dowolnym kolorem z palety RAL lub kolorem drewnopodobnym co daje nieograniczone możliwości dla architektów, projektantów i producentów szaf. Profile lakierowane proszkowo posiadają powłokę zabezpieczającą wysokiej jakości o grubości minimum 60 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALICOAT – Stowarzyszenia Kontroli Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok.

 

System ramek aluminiowych do frontów meblowych pozwala na stosowanie różnego rodzaju wypełnienia o grubości 1 mm, 4 mm i 11 mm.

 

Wszystkie aluminiowe elementy systemu posiadają powłokę anodowaną o grubości powyżej 15 mikrometrów, wykonaną zgodnie z warunkami certyfikatu QUALANOD, co zapewnia odporność antykorozyjną nawet w warunkach podwyższonej wilgotności otoczenia, pod warunkiem zastosowania wodoodpornych wypełnień i gwarantuje bardzo długi okres eksploatacji powłoki dekoracyjnej. Szczególnie kładąc nacisk na jakość na najwyższym poziomie przyjęta została tolerancja dotycząca precyzyjnego wyciskania profili Alwood zgodnego z normą europejską (EN-PN 12020-2.).

Dostępne długości:

 

 • Ramka AL 1 – 3,0 m
 • Ramka AL 4 – 3,0 m
 • Ramka AL 11 – 3,0 m

BROSZURA POLSKIE ALUMINIOWE SYSTEMY PROFILI MEBLOWYCH - pobierz

KATALOG RAMKI ALUMINIOWE DO FRONTÓW MEBLOWYCH - (.pdf - 472 kb) - pobierz

RAMKI ALUMINIOWE DO FRONTÓW MEBLOWYCH

JAKOŚĆ

Firma powstała we wrześniu 2008 roku. Początkowo działała jako biuro projektowe, jednak z biegiem czasu i zmian zachodzących na rynku poszerzono zakres działalności o budowę i instalację maszyn oraz urządzeń. Obecnie dysponuje warsztatem wyposażonym w maszyny cnc oraz konwencjonalne pozwalające wykonać większość detali we własnym zakresie.

Posiadamy park maszynowy zapewnia wysoką jakość i powtażalność obrabianych detali elementów aluminiowych i także szklanych.

Precyzyjnie wykonane przez naszą firmę elementy doceniają nasi stali klienci.

KONTAKT

PROFILE MEBLOWE

ALLWOOD PÓŁNOC

 

ul. Gdańska 76, 80-032 Skowarcz, woj. pomorskie, Polska

 

TELEFON:

 

 517 305 806

 

EMAIL:

 

biuro@alwoodpolnoc.pl

 

NIP:

 

5932209936

 

REGON:

 

222177867

 

Numer rachunku bankowego Idea Bank S.A:

 

PL 11 1950 0001 2006 0022 0702 0001

 

 

SWIFT:  IEEAPLPA

© 2015  ALLWODPOLNOC.PL